دانلود ، ربات ، جنگ

روز گذشته در خبرها دیدید که دلیل کندی سرعت آیفون های قدیمی مورد بررسی قرار گرفت. ماجرا از آنجایی آغاز شد که یکی از کاربران سایت ردیت کشف کرد که  آیفون های قدیمی که باتری های کوچک تری داشتند توسط اپل دچار کاهش سرعت شده اند. در ابتدا به تصور میشد که به روزرسانی های جدید سیستم عامل دلیل کند شدن سرعت این گوشی ها است، اما با ریزتر شدن در جزئیات ماجرا اعلام شد که دلیل این کندی چیز دیگری است. یکی از طراحان Geekbench با بررسی عملکرد فنی آیفون های ۶s و ۷ در طول زمان کشف کرد که به روز رسانی های نسخه ۱۰.۲.۱ و ۱۱.۲.۰ سیستم عاملiOS  باعث کندی سرعت این گوشی ها می شود.

بدین ترتیب با فراگیرتر شدن این موضوع مشخص شد که اپل عمداً سرعت گوشی ها را پایین میاورد تا به جای تعویض باتری، کاربران را به تعویض گوشی ترغیب کند. حالا امروز شرکت اپل این اتهامات را تأیید کرده است و گفته که این کار را در آینده با سایر محصولات خود ادامه خواهد داد.

در پیامی به وب سایت TechCrunch، اپل اعلام کرده است که ویژگی های آیفون ۶، آیفون ۶s و آیفون SE را برای حفظ عمر باتری در طول زمان و جلوگیری از خاموش شدن گوشی ها، به وضعیت آرام تر تغییر داده است. این کمپانی اعلام کرده است که هدف ما ارائه بهترین تجربه به مشتریان است که شامل عملکرد کلی، طول عمر دستگاه می شود. اپل همچنین تأیید کرده است که آیفون ۷ نیز ویژگی های مشابه آن را در آپدیت iOS 11.2 دریافت کرده است. احتمالاً آیفون ۷ آخرین گوشی نخواهد بود که به این سرنوشت دچار می شود، چرا که این شرکت اعلام کردع است برای حمایت از دیگر محصولات در آینده نیز این روند را در پیش خواهیم گرفت.

در شرایطی که کاربران قصد خرید گوشی جدید نداشته باشند، می توانند به سادگی با تعویض باتری مانع از کند شدن دستگاه آیفون خود شوند، اما قبل از آن باید فکری به حال مشکل بزرگتر، یعنی آپدیت های با سیاست اپل بکنند.