دانلود ، ربات ، جنگ

دانلود ، ربات ، جنگ: عبدالله عبدالله، رییس اجراییه حکومت وحدت ملی می‌گوید که مردم افغانستان در راستای تأمین امنیت و رسیدن به صلح راه دشواری به پیش دارند زیرا کسانی که در جنگ با مردم هستند تاهنوز به ندای صلح جواب«لبیک» نداده‌اند.
آقای عبدالله امروز(پنجشنبه، ۱۰حوت) در مراسمی که به مناسبت روز نهم حوت( روز ملی سرباز) در ساختمان وزارت دفاع ملی برگزار شد بر دفاع از حاکمیت ملی و مردم از سوی نیروهای امنیتی تأکید کرد.
او گفت که مردم افغانستان در راستای تأمین امنیت و رسیدن به صلح راه دشواری را پیش رو دارند چون کسانی که در جنگ با مردم هستند هنوز به ندای صلح مردم لبیک نگفته‌اند.
آقای عبدالله گفت که در میان نیروهای امنیتی، در سطح رهبری و پایین تر از آن، هیچ سیاستی نباید به غیر از منافع ملی حاکم باشد.
او افزود که رهبری حکومت وحدت ملی یک‌پارچه و یک‌دست در حمایت از نیروهای امنیتی قرار دارد و برای پیش‌برد بهتر وظایف نیروهای دفاعی هرچه در توان دارد، دریغ نخواهد کرد.
رییس اجراییه گفت که رسیدگی به مشکلات نیروهای امنیتی به موقع، از طرفی وظیفه‌ی دولت به خوبی انجام می‌شود و از طرف دیگر روحیه‌ی نیروهای امنیتی را بالا می‌برد.
آقای عبدالله با بیان این که جنگ بر مردم افغانستان تحمیل شده گفت:« اکثریت مطلق مردم افغانستان خواهان صلح است و وظیفه مقدس نیروهای امنیتی برای تأمین صلح در کشور است؛ این جنگ بخاطر جنگ نیست و تحمیل شده است.»
او گفت که نیروهای امنیتی نباید در وظیفه‌ی شان تعلل کنند و یک دقیقه فرصت را هم از دست ندهند.
این در حالی است که دیروز در نشست پروسه‌ی کابل حکومت افغانستان یکبار دیگر به مذاکره صلح با گروه طالبان تأکید کرده و طرح پیشنهادی را ارایه کرد.
گروه طالبان تاکنون در مورد این طرح حکومت افغانستان پاسخ نداده‌اند.