دانلود ، ربات ، جنگ

همانطور که می دانید، اینتل در حال توسعه عینک های هوشمنده بوده و حرکت در این مسیر برای بسیاری از شرکت های معتبر دنیا متوقف نشده است. این شرکت مراحل پایانی از توسعه یک عینک هوشمند با نام Vaunt را به پایان رسانده است که هدف اصلی آن، سیستم های پیشرفته نمایش و اطلاع رسانی است. این محصول از نوعی لیزر ضعیف و پروژکتور هلوگرافی بهره می برد.

عینک جدید اینتل  یک تصویر تک رنگ را به طور مستقیم بر روی شبکیه چشم کاربران نشان می دهد. در نتیجه تصاویر به مانند فیلم های تخیلی برای کاربران به نمایش در خواهد آمد! Vaunt دارای وزنی در حدود ۵۰ گرم بوده و انتظار می رود که با یک بار شارژ اولیه، تا ۱۸ ساعت قادر به فعالیت خواهد بود. کاربران با حرکت چشم قادر به کنترل Vaunt بوده و این عینک فاقد دوربین مجزا خواهد بود.

با وجود آنکه اینتل استفاده از دوربین را در تولید آن لحاظ نکرده است، اما Vaunt دارای یک میکروفون خواهد بود. اینتل دلیل استفاده از میکروفون را پشتیبانی از دستورات صوتی توصیف کرده و این عینک هوشمند به طور کامل در اختیار توسعه دهندگان قرار خواهد گرفت تا مانند یک پلتفرم، استفاده های آن را به نفع محصولات خود گسترش دهند.