دانلود ، ربات ، جنگ

سامسونگ روز گذشته اعلام کرد آماده است تا تراشه ۸ نانومتری با معماری FinFET  Low Power Plus تولید کند. چیپ ست ۸nm LPP فاصلخ میان تراشه های ۱۰ نانومتری که سال گذشته معرفی شد و امسال به شدت مورد استفاده قرار گرفت را با تراشه های ۷ نانومتری کع قرار است سال ۲۰۱۸ استفاده شود، پر میکند. سامسونگ میگوید که آماده است تا تولید خود را با تجربیاتی که از تولید تراشه های ۱۰ نانومتری کسب کرده است، افزایش دهد.

در مقایسه با تراشه های ۱۰ نانومتری LPP، تراشه های ۸ نانومتری ۱۰ درصد فضای کمتر در داخل دستگاه اشغال میکنند و در عین حال ۱۰ درصد انرژی کمتری مصرف میکنند که باعث ذخیره بیشتر در باتری دستگاه می شود. سامسونگ، کوالکام را یکی از مشتریان خود به حساب می آورد و RK Chunduru، مدیر ارشد کوالکام گفته است که از آنجاییکه چیپ ست های جدید از تکنولوژی تولید ۱۰ نانومتری استفاده می کنند، به زودی  از خط تولید خارج و وارد بازار خواهند شد. در عین حال که ساختن چیپ ست های ۸ نانومتری LPP بسیار ساده تر است اما می توانند به راحتی رقبای ۱۰ نانومتری خود را در عملکرد فنی شکست دهند.

سامسونگ امروز برنامه ای از دردسترس بودن چیپ ست های ۸nm LPP و ۷nm EUV در کنفرانس خود در مونیخ منتشر خواهد کرد. EUV که در ادامه ۷ نانومتری ذکر می شود، به معنای تکنولوژی لیتوگرافی فرابنفش شدید است که توسط سامسونگ استفاده می شود. این تکنولوژی طراحی مدارهای یکپارچه ای که در چیپ های میکروپروسسور قرار دارند را تشکیل میدهد. اگرچه انتظار نمیرفت که سامسونگ تراشه های ۸ نانومتری LPP را تا سه ماهه اول سال ۲۰۱۸ تولید کند، اما آنها اولین شرکتی خواهند بود که این چیپ را وارد بازار میکند. شرکت  GlobalFoundries تراشه های ۷ نانومتری خود را در نیمه اول سال ۲۰۱۸ به خط تولید میفرستد و از نیمه دوم سال سرعت تولید آنها افزوده خواهد شد. البته این تراشه ها تا سال ۲۰۱۹ وارد تلفن های هوشمند نخواهد شد.