دانلود ، ربات ، جنگ

علاقمندان به دنیای اتومبیل و ماشین های سوپراسپورت بدون شک با کمپانی نوبل و خودروی قدرتمند M600 این کمپانی آشنا هستند. این شرکت اخیرا با حضور در فستیوال گود وود از اتومبیل جدیدی رونمایی کرد که یک پله پایین تر از M600 به عنوان سوپراسپورت ارزان قیمت تر نوبل قرار خواهد گرفت. خودروی مورد نظر M500 نام دارد و به گفته پیتر باتوود طراحی آن شش ماه قبل آغاز شده و اولین نسخه پیش نمایش آن به تازگی ساخته شده است.

نگاه اولیه به نوبل M500 نشان می دهد طراحان این کمپانی تلاش کرده اند زبان طراحی واحدی را برای محصولات خود انتخاب کنند و در کنار آن، المان هایی را نیز از خودروهای پرطرفدار کنونی جهان قرض بگیرند. برای مثال می توان جزئیاتی از خودروهای مکلارن و حتی کانال هوای مشابه بوگاتی شیرون را که به صورت C در کناره ها طراحی شده مشاهده کرد. از نظر فنی با توجه به اسم خودرو می توان پیش بینی های دقیقی انجام داد. در قلب این ماشین از یک پیشرانه ۳ لیتری با آرایش V6 مجهز به دو توربو استفاده شده که قادر به تولید ۵۰۰ اسب بخار نیرو است. چنین انتخابی اصلی ترین عامل کاهش قیمت M500 نسبت به برادر بزرگتر خود به حساب می آید. موتور این خودرو در میانه قرار گرفته و از سیستم “چرخ عقب متحرک” استفاده می کند. نیروی تولید شده از طریق جعبه دنده هفت سرعته اتوماتیک با کلاچ دوتایی به چرخ های عقب منتقل می شود. 

ویژگی هایی مانند سیستم کنترل کشش نیز در این خودرو به کار گرفته شده اند و فضای داخل کابین هم برای افزایش راحتی سرنشینان بزرگتر شده تا همه این قابلیت ها M500 را به ماشینی بسیار دوستانه تر از M600 تبدیل کند. وزن این خودرو ۱۲۰۰ کیلوگرم است و در ساخت آن از شاسی آلومینوم و بدنه فایبرگلس استفاده شده. به منظور کاهش قیمت تمام شده، هیچ اثری از فیبر کربن در ساخت M500 مشاهده نخواهید کرد.

به گفته نوبل، نسخه نهایی این خودرو در ماه های آینده معرفی خواهد شد و پس از جزئیات فنی بیشتر به همراه قیمت تعیین شده و زمان عرضه در اختیار رسانه ها و علاقمندان قرار می گیرند.