دانلود ، ربات ، جنگ

طبق آنچه که از اخبار معلوم اپل قصد دارد در ماه سپتامبر از گوشی رونمایی کند. یکی از آنها آیفون X پلاس ۶٫۵ اینچی است و دیگر آیفون X اقتصادی ۶٫۱ اینچی. پیش از این رندرهایی از این دو گوشی توسط Onleaks منتشر شده بود، اما امروز طرح شماتیک آنها منتشر شده است که در خصوص نوع طراحی و نسبت ابعاد و اندازه آنها جزئیات بیشتر ارائه میدهد. این طرح ها توسط یکی از اعضای نشریه فوربز، Gordon Kelly و با همکاری سازنده قاب، Ghostek تهیه شده است.

آیفون ۶٫۵ اینچی

آیفون X Plus احتمالاً پرچمدار آینده اپل خواهد بود. این گوشی با نمایشگر ۶٫۵ اینچی OLED دارای نسبت ابعاد ۱۹:۹ خواهد بود. ابعاد این گوشی ۱۵۷٫۲×۷۷٫۱ میلیمتر می باشد. در مقایسه با آیفون ۸ پلاس که ۱۵۸٫۴×۷۸٫۱ میلیمتر است، گوشی جدید جمع و جورتر به نظر خواهد آمد. پیش بینی می شود که این گوشی مانند آیفون ۱۰ دارای قاب فلزی و بدنه شیشه ای باشد. البته وزن این گوشی از آیفون ۸ پلاس ۲۰۲ گرمی بیشتر خواهد بود.

طبق آنچه که گوردون کلی به تصویر کشیده است، آیفون ۶٫۵ اینچی مجهز به دوربینی سه گانه خواهد بود. او گفته که سه برشی که در تصویر مشاهده می شود لنزهای دوربین است و فلش نمی باشد. البته اینکه دوربین سوم مجهز به چه امکاناتی باشد، هنوز به طور دقیق مشخص نیست. در پنل جلوی گوشی هم به نظر میرسد بریدگی بالای نمایشگر کوچکتر شده و جایگاه Face ID 2.0 می باشد.

آیفون ۶٫۱ اینچی

این گوشی به عنوان آیفون اقتصادی شناخته می شود و انتظار میرود که دارای دوربین تکی در عقب و Face ID 1.0 باشد. بریدگی بالای نمایشگر این گوشی خم در مقایسه با نسخه پلاس بزرگتر به نظر میاید. آیفون ۶٫۱ اینچی دارای ابعاد ۱۴۷٫۱۲×۷۱٫۵۲ میلیمتر است و در مقایسه با آیفون X با ابعاد ۱۴۳٫۶×۷۰٫۹ کمی بلندتر به نظر میاید. البته نمایشگر آن نیز بزرگتر شده است (۶٫۱ vs 5.8 اینچ). از آنجاییکه این گوشی با لقب اقتصادی عرضه می شود احتمالا قابلیت ۳D Touch هم در آن وجود نخواهد داشت.

تصاویر فوق متعلق به دو گوشی از سه گوشی می باشند که اپل قصد معرفی آنها را دارد. انتظار میرود که گوشی سوم نسخه به روز شده آیفون X با قابلیت هایی نظیر نسل دوم Face ID و شاید دوربین سه گانه باشد. در خصوص قیمت این گوشی شایعه زیاد است و حالا نمی توان با اطمینان در خصوص آن نظر داد و باید تا زمان معرفی رسمی آنها صبر کنیم.