دانلود ، ربات ، جنگ


دانلود ، ربات ، جنگ: پس از سفر هفته‌ی گذشته‌ی رییس ستاد ارتش پاکستان به کابل و دیدار با مقام‌های افغانستان، اکنون حضرت عمر زاخیلوال، سفیر افغانستان در پاکستان می‌گوید که رییس‌جمهور غنی قرار است به پاکستان سفر کند.
آقای زاخیلوال گفته که جنرال قمر جاوید باجوا، رییس ستاد ارتش پاکستان در سفر اخیرش از رییس‌جمهور دعوت کرده از پاکستان دیدن کند که از سوی آقای غنی پذیرفته شده است.
پیش‌تر از اظهارات آقای زاخیلوال، رسانه‎های پاکستانی گزارش داده‎ بودند که رییس‌جمهور افغانستان همراه با خانواده‎اش از پاکستان دیدن خواهد کرد.
بر اساس این گزارش، رییس‌جمهور به در‌خواست ارتش پاکستان برای بهبود روابط دو کشور، پذیرفته است که از اسلام‌آباد دیدار کند.
سفیر افغانستان در پاکستان گفته، پیش‌تر از رییس ستاد ارتش پاکستان، رییس سازمان استخبارات این کشور (آی اس آی) نیز از رییس‌جمهور غنی دعوت کرده بود که به اسلام‌آباد سفر کند.
جنرال قمر جاوید باجوا و هیأت همراهش روز یک‌شنبه هفته‌ی گذشته در سفری به کابل با رییس‌جمهور غنی و شماری دیگر از مقام‌های افغانستان در ارگ ریاست‌جمهوری دیدار کردند.
رییس‎جمهورغنی سفر هیأت پاکستان را «فصل جدیدی برای همکاری میان دو کشور» عنوان کرد و آن را در شرایطی که «فرصت‌های همکاری خوبی ایجاد شده»، مهم خوانده است.
دفتر روابط عامه‌ی ارتش پاکستان اعلام کرد که جنرال قمر جاوید باجوا، در سفرش به کابل گفته که پاکستان علاقمند است نیروهای امنیتی افغانستان را آموزش دهد.
در خبرنامه‌ی ارتش پاکستان در مورد این دیدار آمده است که جاوید باجوا پیشنهاد آموزش نیروهای امنیتی افغانستان را داده است.