دانلود ، ربات ، جنگ

موسسه تحقیقاتی Counterpoint آماری از بازار فروش گوشی های هوشمند در سال ۲۰۱۷ منتشر کرده است و در این آمار نکات جالبی به چشم میخورد. پر فروش ترین گوشی بازار چین در سال ۲۰۱۷، اوپو R9s بود که ۳ درصد از سهم بازار را به خود اختصاص داده است. جایگاه دوم به آیفون ۷ پلاس و جایگاه سوم به ویوو X9 اختصاص یافته است.

نکته جالب توجه در خصوص لیست ۱۰ گوشی پر فروش بازار چین اینست که ۳ گوشی از شرکت اوپو، دو گوشی از اپل، ویوو و آنر در آن مشاهده می شود و تنها یک گوشی دیگر یعنی ردمی نوت ۴اکس شیائومی در آن قرار گرفته است. با این اوصاف اپل تنها شرکت غیرچینی است که دو گوشی در لیست گوشی های پرفروش این بازار دارد. شرکت BBK Electronics که مالک شرکت های اوپو، ویوو و وان وپلاس است، بهترین عملکرد را در بازار چین داشته و البته عملکرد هواوی و شیائومی هم قابل ستایش است.

گوشی های میان رده محبوب ترین گوشی های بازار چین بوده اند، البته آیفون ۷ و ۷ پلاس کمی از این قاعده مستثنی هستند. میانگین فروش ماهانه این ۱۰ گوشی در سال ۲۰۱۷ در حدود ۱ میلیون دستگاه بود. کانترپوینت دلیل موفقیت اوپو را تمرکز نیازمندی های بازار، دوربین سلفی و شبکه های گسترده فروش محلی عنوان کرده است. اکثر گوشی های این شرکت بین ۲۰۰ تا ۴۵۰ دلار قیمت دارند، که همین موضوع باعث محبوبیت بیشتر آن در بازار چین می شود. اوپو با ارائه تعداد محدودی گوشی و بازاریابی درست مسیر فروش موفقیت آمیز آنها را هموار تر می کند.

آیفون ۷ و ۷ پلاس به طرز عجیبی در این لیست جای گرفته اند. حالا که گوشی های جدید اپل، آبفون ۸، ۸ پلاس و ۱۰ معرفی شده اند، قیمت آیفون های ۷ در حدود ۱۶ درصد کاهش یافته است و این یک خبر بسیار خوب برای طرفداران چینی این گوشی است. کانترپوینت معتقد است که در سال ۲۰۱۸ گوشی هایی در لیست پرفروشترین ها قرار میگیرند که در کنار حاشیه های باریک، دوربین های خوبی برای عکاسی داشته باشند.

به نظر شما مهمترین معیار در فروش بالای یک گوشی چیست؟