دانلود ، ربات ، جنگ

روز گذشته در خبری خواندید که کمپانی مرسدس یکی از ماشین های مفهومی GT خود را با نام Vision GT برای استفاده در فیلم جدید لیگ عدالت به صورت صنعتی بازطراحی و ساخته است. امروز کمپانی فرانسوی پژو نیز از جدیدترین ماشین مفهومی GT خود رونمایی کرد که البته قرار نیست در هیچ فیلمی از آن استفاده شود.

باید اعتراف کنیم پژو در نمایش مدل های مفهومی سابقه ای درخشان دارد اما عملکرد آنها به گونه ای نبوده که بتوانند از ایده های آینده نگرانه در محصولات خود استفاده کنند. مدل جدید مفهومی این شرکت L750 R Hybrid Vision Gran Turismo نام دارد و همان طور که از اسم آن پیداست برای سری بازی های گرن توریسمو طراحی شده است. نکته مثبتی که در معرفی کانسپت هایی با این شرایط وجود دارد آن است که نیازی به ساختن شاسی و بدنه و پیشرانه وجود ندارد و همه چیز در رایانه اتفاق می افتد. با این حال پژو برای آنکه گیمرها اطلاعات بیشتری درباره مدلی که قرار است در گرن توریسموی بعدی از آن استفاده نکنند (!) داشته باشند برخی از مشخصات فنی این خودرو را نیز ذکر کرده. برای مثال همان طور که از اسم ماشین بر می آید پیشرانه مورد استفاده قادر به تولید ۷۵۰ اسب بخار نیرو است که از ترکیب یک موتور بنزینی با توان تولید ۵۷۲ اسب بخار و یک موتور الکتریکی با توان تولید ۱۶۸ اسب بخار نیرو حاصل می شود.

همچنین سیستم ترمزگیری هیدرولیک دو مداره نیز برای این خودرو طراحی شده و وزن آن نیز تنها ۸۲۵ کیلوگرم است. چنین ترکیبی در واقعیت می تواند ابرخودروهایی از کونیگزگ و ونوم را نیز در گرد و غبار خود محو کند اما به هر حال خبری از این اتفاق نخواهد بود.

به علاوه به گفته پژو، طراحی L750 R Hybrid Vision GT نشان دهنده زبان طراحی جدید این کمپانی خواهد بود. اما مسئولین پژو از بیان اینکه این زبان طراحی چه زمانی وارد چرخه تولید شرکت خواهد شد سخنی به میان نیاورده اند.