دانلود ، ربات ، جنگ

کازو هیرایی مدیرعامل سونی پس از ۶ سال از سمت خود کناره گیری می کند و کنیچیرو یوشیدا، مدیر مالی ارشد این شرکت جایگزین هیرایی خواهد شد. یوشیدا در روز اول آپریل، یعنی دو ماه دیگر سمت خود را از مدیرعامل فعلی تحویل می گیرد. به جای او هیروکی توتوکی مدیر مالی ارشد سونی خواهد شد.

کاز هیرایی کسی بود که کنیچیرو یوشیدا را به عنوان مدیر استراتژی در سونی انتخاب کرد و در این مدت همکاری بسیاری نزدیکی با هم داشتند. البته با این جایجایی ها هیرایی همچنان به فعال خود در سونی به عنوان یکی از اعضای هیئت مدیره ادامه خواهد داد. با وجود مشکلاتی که سونی در بخش موبایل با آنها دست و پنجه نرم می کند، همچنان مشغول رقابت با رقیبان خود می باشد و به آینده بسیار امیدوار است. در سمت دیگر، یعنی بخش پلی استیشن و کسب و کار تصویربرداری این شرکت ژاپنی همچنان در حال سوددهی است.

سونی در نمایشگاه MWC 2018 که از تاریخ ۷ اسفند در بارسلون اسپانیا آغاز می شود، قصد دارد از پرچمدار جدید خود با صفحه نمایش ۱۸:۹ رونمایی کند. در کنار دانلود ، ربات ، جنگی که این گوشی ارائه خواهد داد، طراحی آن نقش تعیین کننده ای در آینده بخش موبایل سونی خواهد داشت. باید دید که آیا سونی با معرفی گوشی جدید خود توان رقابت با رقیبان سرسخت خود سامسونگ، اپل، هواوی و… را خواهد داشت یا خیر.

نظر شما در این رابطه چیست؟ شما چه آینده ای را برای بخش موبایل سونی پیش بینی می کنید؟