دانلود ، ربات ، جنگ

دانلود ، ربات ، جنگ: مقام‌های محلی ولایت ننگرهار در شرق و جوزجان در شمال کشور می‌گویند که در نتیجه‌ی عملیات‌های هوایی و زمینی بر مواضع داعش، ۸۶ جنگجوی این گروه در این دو ولایت کشته و ۴۲ تن دیگر آنان زخمی شده‌اند.
این عملیات‌ها روز دوشنبه، ۱۱ جدی در ولسوالی هسکه‌مینه ننگرهار و ولسوالی درزآب جوزجان انجام شده است.
فرمانده پولیس جوزجان گفته است که در پی دو حمله هوایی بر مواضع گروه داعش در ولسوالی درزآب این ولایت، ۲۶ عضو این گروه، از جمله سه فرانسوی و چهار شهروند ازبیکستان کشته شده‎ا‌ند.
فقیرمحمد جوزجانی افزوده که دست کم ۲۴ عضو دیگر داعش در این حملات زخمی شده‌اند.
آقای جوزجانی گفته که شهروندان خارجی کشته شده در این عملیات از افراد «کلیدی» گروه داعش در جوزجان بودند که در رهبری و آموزش اعضای داعش نقش داشتند.
به گفته‌ی او، مجموع شهروندان خارجی در صفوف جنگجویان گروه داعش در جوزجان به ۴۰ نفر می‌رسید که هفت نفر آن‌ها در عملیات روز دوشنبه کشته شدند.
از سوی دیگر دفتر مطبوعات والی ننگرهار با نشر خبرنامه‌یی از کشته شدن ۶۰ جنگجوی گروه داعش در پی عملیات هوایی و زمینی نیروهای خارجی و نیروهای امنیتی افغانستان در ولسوالی هسکه‌مینه این ولایت خبر داده است.
در خبرنامه‌ی دفتر مطبوعات والی ننگرهار آمده که این عملیات‌ها روز دوشنبه در مناطق «گورگوری، شنکی و انگوره» ولسوالی هسکه‌مینه انجام شده که در آن ۱۸ جنگجوی دیگر داعش نیز زخمی شده‌اند.
خبرنامه افزوده که جنگجویان داعش از منازل مسکونی به‌عنوان سنگر استفاده کرده‌اند که در جریان عملیات‌ها یک غیرنظامی کشته و ۱۴ غیرنظامی دیگر به‌شمول سه زن و دو کودک زخمی شده‌اند.